Blog - Pryzmat prawa - Kancelaria

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI 32 307 00 45
PROSTE PRAWO
BEZPIECZNY
BIZNES
Przejdź do treści

Menu główne:

Kanon dobrych praktyk biznesu - mekka współczesnego przedsiębiorcy

Kancelaria
Opublikowany przez w E-biznes ·
Tags: biznesetykawspółpraca

Jaka jest największa trudność związana z RODO?

Kancelaria
Opublikowany przez w Bezpieczeństwo prawne ·
Tags: bezpieczeństwoprawneRODOochronadanychosobowychprzetwarzaniedanych

UMOWA TO NIE LUKSUS

Kancelaria
Opublikowany przez w Bezpieczeństwo prawne ·
Tags: umowatransakcjebezpieczeństwokontrakt

Dowolność i swoboda w umowach

Kancelaria
Opublikowany przez w Bezpieczeństwo prawne ·
Tags: kontraktyumowydowolnośćiswobodawumowach

Dlaczego przywileje są podobne do marzeń?

Kancelaria
Opublikowany przez w Wakacje ·
Tags: bezpieczeństwoprawnereklamacjadochodzenieodszkodowania
Jakiś czas temu na blogu i w newsletterze umieściłam wpis na temat bezpieczeństwa na wakacjach i prawach pasażerów linii lotniczych. Opisując bezpieczeństwo w lekkiej, wakacyjnej konwencji, miałam nadzieję, że nikt tego nie będzie potrzebował. Moja żarliwość okazała się być przewrotna.

Czy można powstrzymać konkurencję?

Kancelaria
Opublikowany przez w Konkurencja ·
Tematyka dotycząca ograniczania działalności konkurencyjnej przez kontrahentów, pracowników czy współpracowników nabiera ostatnio szczególnego znaczenia. Czy przedsiębiorca powinien mieć ograniczone zaufanie do osób, z którymi współpracuje?

Bezpieczne wakacje

Kancelaria
Opublikowany przez w Wakacje ·
Lato w pełni, wakacje na półmetku. Czas wypoczynku, podróży dalekich i tych bliższych trwa. Co zrobić, aby ten czas mile wspominać? Z podróży czerpiemy przyjemność, nowe doświadczenia, inspiracje, czasem niestety upragniona podróż może być koszmarna. Jak takim sytuacjom zapobiec? Jak zapewnić sobie i swoim bliskim bezpieczeństwo prawne i spokój podczas podróży?

Przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej – wady i zalety?

Kancelaria
Opublikowany przez w Spółka cywilna ·
Kiedy stajemy przed dylematem formy, w jakiej działalność gospodarcza będzie prowadzona, powinniśmy dokładnie zapoznać się z każdym typem. W pracy z Klientami, dbając o ich biznesy podkreślam, że tak jak nasze oczekiwań, plany zawodowe – często są zmieniane, tak też formy prowadzonej działalności gospodarczej wymagają zmiany i dostosowania do aktualnej sytuacji gospodarczej.

Spółka? cywilna - podobna do małżeństwa

Kancelaria
Opublikowany przez w Spółka cywilna ·
Regulacja spółki cywilnej została zawarta w przepisach Kodeksu cywilnego i nie podlega regulacjom zawartym w Kodeksie spółek handlowych, bowiem nie jest spółką handlową. Nie posiada przymiotu ani osoby prawnej ani jednostki organizacyjnej niebędącej osobą prawną, której ustawa przyznaje zdolność prawną. Nie jest również samodzielnym przedsiębiorcą w rozumieniu ustawy o działalności gospodarczej. Przedsiębiorcami są strony umowy – wspólnicy.

SOCIALMEDIA: Facebook – czy dane na pewno bezpieczne?

Kancelaria
Opublikowany przez w Bezpieczeństwo prawne ·
Ochrona naszej prywatności w sieci pozostaje tematem budzącym wiele emocji. Aktywnie dzielimy się przemyśleniami, sukcesami czy życiem prywatnym na swoich funpage’ach. Efektem tego jest powstanie stale rosnącej bazy danych, która wymaga właściwej ochrony. Czy jednak nasuwa się nam wątpliwość czy informacje umieszczane na Facebooku są danymi osobowymi, a jeśli tak to czy podlegają ochronie i jakiej?
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego